Rynek korepetycji w Polsce

Rynek usług edukacyjnych w Polsce, to rynek wyjątkowo stabilny i pewny. Dlaczego? Dlatego, że dopóki istnieją szkoły i uniwersytety, dopóty będą istnieć uczniowie i studenci potrzebujący wsparcia w osiąganiu wyższych ocen oraz wyników egzaminacyjnych.

Jeżeli zastanawiasz się, czy otworzenie centrum korepetycyjnego w 2016 roku to dobry pomysł? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka istotnych informacji:

  1. Z licznych raportów oraz badań (m.in. CBOŚ oraz serwis ekorki.pl) wynika, że średnio, co drugi uczeń w Polsce korzysta z dodatkowych lekcji dokształcających.
  2. Stale rośnie liczba korepetytorów w wieku od 25 do 30 lat. Teraz to ponad 45% populacji osób udzielających korepetycji. Oznacza to wzrost dochodowości branży korepetycyjnej, gdyż coraz więcej absolwentów szkół wyższych – wybiera właśnie taką drogę zawodowej kariery.
  3. Centra korepetycyjne, to nie chwilowa moda, lecz przyszłość pozaszkolnego systemu kształcenia. W krajach, gdzie poziom edukacji szkolnej jest bardzo wysoki (np. Niemcy, Japonia) takie centra istnieją od… lat 70! I mają się bardzo dobrze. Nie ma, zatem obawy, że zapotrzebowanie na tego typu usługi spadnie wraz ze wzrostem poziomu nauczania w polskich szkołach.
  4. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – dopóki istnieją szkoły, dopóty będą istnieć uczniowie potrzebujący wsparcia w osiąganiu wyższych wyników i ocen. Od początku naszej działalności odnotowaliśmy lata, w których nastąpiło zwiększone zainteresowanie korepetycjami (np. spowodowane trudną maturą w poprzednim roku szkolnym) jednak nigdy nie doświadczyliśmy znaczącego spadku zapotrzebowania na nasze usługi.

Rynek korepetycji wreszcie zaczyna się profesjonalizować. Korepetytor to już nie student udzielający lekcji w domu, lecz osoba posiadająca odpowiednio potwierdzone kwalifikacje oraz stałe zatrudnienie. Centra korepetycyjne stają się bardzo dużą konkurencją dla prywatnych, profesjonalnych korepetytorów. Już teraz, wielu z nich stało się naszymi pracownikami!

Rynek korepetycji w Polsce 1

Rynek korepetycji w Polsce 2

Rynek korepetycji w Polsce 3

Rynek korepetycji w Polsce 4

Skontaktuj się z nami
i poznaj szczegóły

Wypełnij formularz, a my do Ciebie oddzwonimy:

Imię i nazwisko

Miasto

Numer telefonu

E-mail


Pobierz wizytówkę

Lub zadzwoń do nas juz teraz:

Dariusz Dmowski

507 239 600

Dyrektor oddziału
EDUN Korepetycje
Dowiedz się więcej!

Dowiedz się więcej!

Wypełnij formularz, oddzwonimy
i przedstawimy Ci naszą ofertę: